W tym roku w Suwałkach miał zafunkcjonować system roweru miejskiego. Niestety w ogłoszonych dwóch przetargach nie wystartowała żadna firma. Dziś (11 września) suwalski ratusz ogłosił trzecie postępowanie przetargowe. SUWER powinien ruszyć wiosną 2021 roku.

- Dwukrotnie ogłaszaliśmy przetarg i czekaliśmy na oferty firm, które wdrożą System Roweru Miejskiego, czyli 120 rowerów, które mają być ulokowane na 12 stacjach na terenie Suwałk. Chcieliśmy, żeby SUWER zafunkcjonował w czerwcu tego roku - informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

Niestety plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, a konkretnie utrudnienia na linii eksport – import pomiędzy Polską i Chinami. Komponenty, które potrzebne były firmom do realizacji zamówienia pochodzą właśnie z Chin. To był główny powód dlaczego nikt nie przystąpił do dwóch postępowań.

Dziś (11 września) miasto ogłasiło trzeci przetarg. Wykonawca, który go wygra dostarczy 120 nowych rowerów, w tym 108 rowerów tradycyjnych, 2 tandemów oraz 10 rowerów elektrycznych.