Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował się na zwiększenie wsparcia Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. i przekazanie klubowi środków w kwocie 400 tysięcy złotych. Uroczyste wręczenie symbolicznego czeku odbyło się w sali konferencyjnej Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena".

- Jesteście wizytówką naszego regionu - powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, kierując swoje słowa do zawodników, sztabu szkoleniowego i Wojciecha Winnika, prezesa zarządu Ślepska Malow Suwałki. - Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy Was nie wspierać. Doceniamy Jagiellonię Białystok, ale wiemy też, że Podlaskie ma też drugi diament sportowy i wy nim jesteście – podsumował swoją wypowiedź marszałek, który zapowiedział duże wsparcie finansowe dla największych marek sportowych w 2021 roku, w łącznej kwocie 2 milionów złotych.

Głos zabrał również Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, który zwrócił uwagę na historycznie wysoką kwotę dofinansowania:

- Nasz klub funkcjonuje od 16 lat i nigdy nie otrzymał tak dużego wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego, jak obecnie – podkreślił Winnik, który dziękując za wsparcie Marszałka i doceniając zaangażowanie partnerów, przypomniał, że hasło przewodnie biało-niebieskich to "Razem możemy więcej". Podziękował za dostrzeganie marki drużyny przez władze województwa i zapewnił, że wspomniany w jednej z wypowiedzi diament będzie szlifowany i pielęgnowany.