Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki poinformował, że w rezultacie przeprowadzonych 23 września testów na obecność koronawirusa, 5 członków drużyny otrzymało wynik pozytywny.

Mając na uwadze dobro osobiste zawodników, sztabu i członków administracji, klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osobowych zakażonych.

Klub poinformował, iż zgłoszono do sanepidu wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi przez co najmniej 15 minut, w odległości mniejszej niż 1,5 m i bez maseczek.

W związku z zaistniałą sytuacją Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki. Klub czeka tym samym na dalsze zalecenia pod kątem ograniczenia ryzyka przenoszenia wirusa.

- Apelujemy do wszystkich osób, które miały kontakt z jakimkolwiek członków drużyny, o obserwowanie stanu zdrowia i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów SARS-CoV-2 o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do objawów choroby należą - podwyższona temperatura, uporczywy kaszel, bóle głowy, duszności, utrata smaku i węchu, bóle stawowo-mięśniowe - poinformował Daniel Bobrowski z Biura Prasowego MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Sp z o.o. wystąpił tym samym z wnioskiem o przełożenie meczów 3. kolejki i 4 kolejki PlusLigi, zaplanowanych do rozegrania kolejno z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz Asseco Resovią Rzeszów.