Suwalscy strażacy pomogli uratować małe dziecko w żłobku, u którego wystąpiła niedrożność oddechowa. Funkcjonariusze zostali poproszeni o pomoc przez dyspozytora medycznego, gdyż wszystkie załogi pogotowia ratunkowego były na wyjeździe do pacjentów.

Do zdarzenia doszło we wtorek (17 listopada). W godzinach porannych dyżurny suwalskich strażaków otrzymał zgłoszenie dotyczące problemów z oddychaniem dziecka w jednym z suwalskich żłobków. Zgłoszenie zostało przekazane przez dyspozytora medycznego, który ze względu na brak wolnych karetek na terenie miasta, poprosił o pomoc strażaków.

Dyżurny niezwłocznie zadysponował ratowników z JRG nr 1. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pielęgniarka wraz z pracownikami żłobka jest w trakcie udzielania pomocy medycznej dziecku, u którego występuje niedrożność oddechowa.

Funkcjonariusze natychmiast udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, co doprowadziło do poprawy czynności oddechowych. Następnie ze względu na występujące objawy sprawdzono saturację, zmierzono poziom glukozy i podano tlen.

Po dojechaniu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, dziecko przekazano załodze ambulansu.