Emilka to pierwsza suwalczanka urodzona w 2021 roku w Suwałkach. Ważąca 3,2kg mała suwalczanka przyszła na świat 3 stycznia 2021 roku o godzinie 7:40. Dziecko jest zdrowe, a rodzice szczęśliwi.

Prezydent Suwałk, jak każdego roku, przygotował pierwszemu dziecku urodzonemu w Suwałkach wyprawkę. Tradycyjnie na ręce rodziców trafią: wózek, fotelik, pościel, ubrania, łóżeczko turystyczne, drobne akcesoria o łącznej wartości ok 3,5 tys. złotych. Z uwagi na pandemie koronawirusa rzeczy te zostaną przekazane po wyjściu mamy i dziecka ze szpitala.

- Cieszę się, że dziewczynka jest zdrowa. Gratuluję rodzicom i życzę powodzenia w wychowaniu dziecka - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

W Suwałkach przez kilka ostatnich lat utrzymywał się stały dodatni przyrost naturalny. Niestety rok 2020 różni się pod tym względem od lat ubiegłych. Liczba zgonów przewyższyła liczbę urodzeń - wpływ na taką sytuację miała pandemia koronawirusa i bardzo duża liczba zgonów zwłaszcza w końcówce 2020 roku.

Jak pokazują wstępne dane w 2020 roku w Suwałkach urodziło się 619 osób. Zmarło 711 mieszkańców Suwałk. Dla porównania w 2019 urodziło się 728 osób, zmarło 615 Suwalczan.