Prezydent Suwałk zorganizował dziś (14 stycznia) spotkanie z przedstawicielami pięciu zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach, które zgłosiły swoją gotowość do wzięcia udziału w Narodowym Programie Szczepień.

Zgodnie z zapowiedzią rządu każdy z punktów otrzyma 30 szczepionek tygodniowo, co pozwoli na zaszczepienie 150 osób w tydzień. Pamiętać jednak trzeba, że szczepionkę trzeba powtórzyć.

Podczas spotkania lekarze zwrócili uwagę, że 5 zgłoszonych gabinetów POZ oraz mała tygodniowa liczba dawek szczepionki nie pozwoli na właściwe tempo szczepienia suwalczan.

- Niestety w takim tempie zaszczepienie całej populacji suwalczan zajmie nam kilka lat. Uważamy, że kolejne gabinety powinny zgłosić się do Narodowego Programu Szczepień - mówili zgodnie lekarze.

Prezydent Suwałk zadeklarował, że wystąpi do wszystkich zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Suwałkach z pismem zwracającym uwagę na ten problem oraz apelem, by dołączyły do szczepienia suwalczan przeciw koronawirusowi.

- Deklaruję wsparcie ze strony samorządu. Już od środy działa w Urzędzie Miejskim w Suwałkach osoba, który tłumaczy dzwoniącym do Urzędu Miejskiego w Suwałkach osobom, jaka jest procedura rejestracji do sczepienia. Pomożemy również osobom niepełnosprawnym dotrzeć do gabinetu POZ na wyznaczone szczepienie - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Od 15 stycznia a konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat. Natomiast od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia.

Mieszkańcy Suwałk mogą uzyskać więcej informacji na temat szczepień dzwoniąc do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach: 87 563 56 05 lub e-mail: pstaszkiewicz@um.suwalki.pl.