Trwa zbiórka podpisów pod petycją w sprawie wyboru wariantu przebiegu trasy drogi ekspresowej Via Carpatia z Suwałk do Białegostoku przez Augustów.

Obecnie pod petycją „Tak dla drogi ekspresowej Suwałki - Augustów - Białystok" podpisało się już ponad 3 tysiące osób. Młodzi społecznicy z Suwałk i inicjatorzy petycji podsumowali dotychczasowy przebieg akcji oraz zachęcają do podpisywania petycji.

- Petycja dotyczy wyboru wariantu budowy drogi ekspresowej, będącej łącznikiem między Via Balticą, a Via Carpatią przez Augustów, nie przez Ełk, który również brany jest pod uwagę w innym wariancie - powiedział Piotr Rydzewski.

-Dotychczas pod petycją podpisało się ponad 3.000 osób, co świadczy o wielkiej mobilizacji i zaangażowaniu mieszkańców całego województwa, w szczególności Suwałk, Suwalszczyzny, powiatu augustowskiego, sejneńskiego i sokólskiego. Jest to bardzo wyraźny głos mieszkańców, który powinien spotkać się pozytywną reakcją  - podkreśla Grzegorz Izbicki.

- Bardzo dziękujemy za dotychczasowe poparcie i podkreślamy, że petycja trwa nadal. Zachęcamy do podpisywania, motywowania swoich rodzin i znajomych oraz rozpowszechniania akcji. Niech dotrze do wszystkich mieszkańców województwa! - dodał Piotr Wasilewski.

- Wariant połączenia dwóch międzynarodowych korytarzy komunikacyjnych i transportowych Via Baltica i Via Carpatia przez Augustów jest bardzo korzystną opcją dla całego województwa i szansą na rozwój regionu pod względem infrastruktury, gospodarki i turystyki. - zaznacza Damian Izbicki.

Petycję można podpisać na stronie https://citizengo.org/184907