Budynek filii suwalskiego ratusza przy ulicy Noniewicza przejdzie gruntowny remont. Do przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej zgłosiły się dwie firmy.

W wybudowanym w latach 90. budynku do 2011 roku mieścił się hotel "Suwalszczyzna". Następnie budynek stał się filią suwalskiego ratusza, a na parterze pozostawiono tylko restaurację, która ze względu na pandemiczne obostrzenia została w ubiegłym roku zamknięta.

Władze Suwałk postanowiły w miejscu byłej restauracji utworzyć salę obsługi interesantów, dodatkowe pomieszczenia dla Straży Miejskiej oraz pomieszczenia biurowe. Nie będzie to jedyna zmiana w budynku filii suwalskiego ratusza. W piwnicy powstaną pomieszczenia przeznaczone na archiwum zakładowe oraz pomieszczenia magazynowe. Dodatkowo cały budynek zostanie ocieplony.

Do przetargu na wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej zgłosiły się dwie firmy. Firma Atelier Zetta za wykonanie dokumentacji i nadzór autorski zaproponowała kwotę około 215 tysięcy złotych. Natomiast suwalska spółka Izoterm - prawie 312 tysięcy złotych.

Przewiduje się, że remont rozpocznie się latem i potrwa do końca roku. Na ten czas filia urzędu zostanie przeniesiona do gmachu dawnego oddziału Narodowego Banku Polskiego przy Sejneńskiej 13.