Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i wiele kilometrów przemyśleń. Już po raz piąty z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem organizatorzy przygotowali sześć tras - od 40 do 53 kilometrów.

Suwalsko-Augustowska Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się w najbliższy piątek (26 marca). Rozpocznie się ona mszą o godzinie 21:00 w Konkatedrze św. Aleksandra. Następnie każdy w swoim tempie, indywidualnie i w milczeniu wyruszy na wybrany przez siebie szklak.

Z Suwałk pątnicy wyruszą w sześć tras - 40-kilometrową do Studziennicznej, 44-kilometrową do Augustowa, 45-kilometrową do Wigier, 46-kilometrową i 52-kilometrową do Wiżajn oraz 53-kilometrową do Olecka.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa ma formę rajdu terenowego, gdzie uczestnik otrzymuję mapę i rozważania 14 stacji męki Jezusa. Podczas EDK oprócz oczywistych stanów fizycznych - doświadczenia bólu, zmęczenia, słabości, ćwiczymy naszego ducha do otwartości na Boga i Jego plan dla naszego życia. Dla wielu uczestników jest to zwrot w przeżywaniu swojego człowieczeństwa - przez pryzmat wiary - informują organizatorzy.

Aby zapisać się wystarczy wejść na stronę www.edk.org.pl, wybrać nasz rejon i zarejestrować się. W dniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej od godziny 20:00 w sali za konkategrą będzie można odebrać pakiet startowy. Nie jest on jednak wymagany, by wyruszyć w drogę krzyżową.