Na terenie lasu Szwajcarskiego prowadzona jest wycinka drzew. Prezydent chce, żeby wyjaśnił to podczas rady miejskiej nadleśniczy Nadleśnictwa Suwałki.

W związku z interpelacją radnego Adama Ołowniuka dotyczącej wycinki drzew w lesie Szwajcarskim, Czesław Renkiewicz skierował do przewodniczącego rady miejskiej w Suwałkach pismo w sprawie zaproszenia na najbliższą sesję rady miejskiej, Wojciecha Rodaka - nadleśniczego Nadleśnictwa Suwałki, aby mógł osobiście przedstawić przyczyny przedmiotowych cięć i wyjaśnił zasady gospodarki leśnej w lasach Skarbu Państwa na terenie miasta Suwałki, ze szczególnym uwzględnieniem Lasu Szwajcarskiego..

- Od kilku lat odwiedzając Las Szwajcarski, czy też jadąc w kierunku Jeleniewa lub Budziska, z przykrością widzimy wciąż nowe tereny leśne podlegające rozległym wyrębom. Zaskoczeni jesteśmy skalą tych działań. Obserwujemy, że dotyczą one pięknych, okazałych drzew, które oczywiście jako surowiec drzewny są najcenniejsze - napisał w swojej interpelacji Adama Ołowniuk.

las szwajcarski suwałki

las szwajcarski suwałki

las szwajcarski suwałki

las szwajcarski suwałki

las szwajcarski suwałki