Prawdopodobnie w maju rozpocznie działalność masowy punkt szczepień, który Miasto Suwałki utworzy w hali sportowo - widowiskowej Suwałki Arena przy ulicy Zarzecze 26. To efekt starań prezydenta Suwałk, który podjął współpracę z firmą Revita, która będzie sprawować obsługę medyczną w punkcie.

Obecnie trwają prace przystosowujące halę Suwałki Arena do realizacji szczepień. Do pracy w masowym punkcie szczepień w hali sportowej zostaną skierowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Suwałkach oraz miejskich jednostek, którzy będą wspierać firmę Revita w szczepieniu suwalczan.

Będzie to drugi masowy punkt szczepień, który powstanie w naszym mieście. Pierwszy z nich - jak już informowaliśmy wcześniej - znajdzie się w siedzibie suwalskiego szpitala. Oba punkty będą w stanie wykonać nawet ponad 3000 szczepień dziennie.

O terminie uruchomienia obu masowych punktów szczepień suwalski ratusz poinformuje w najbliższych dniach.

Jednocześnie ratusz informuje, iż nieprawdziwe są informacje dotyczące utworzenia punktu szczepień w hali sportowej przy ulicy Wojska Polskiego 2. Mieszkańcy Suwałk, którzy otrzymali skierowania na szczepienia do tego punktu, spotkali się z błędem systemu skierowań zarządzanego przez instytucje centralne.

- Wszystkie te osoby, prosimy o kontakt z konsultantem całodobowej, bezpłatnej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numerem telefonu 989 - poinformował suwalski ratusz.