W ośrodku żeglarskim przy Zalewie Arkadia oficjalnie otwarto nową siedzibę Hufca ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego.

Otwarcie obyło się wczoraj (6 maja). Uczestniczyli w nim przedstawiciele komendy Hufca ZHP, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz radni miejscy Anna Ruszewska i Karol Korneluk.

- Cieszymy się, że mamy siedzibę w pięknym miejscu z wodą za oknem. Możemy teraz normalnie funkcjonować. Mamy pomieszczenia administracyjne i salę do spotkań i zbiórek harcerskich. Przychodzą do nas instruktorzy i grupy seniorów. Mamy 368 zuchów i harcerzy z Suwałk i okolic. Zapraszamy do nas wszystkich chętnych, bo po przysiędze harcerzem zostaje się do końca życia - powiedziała podczas spotkania Aleksandra Hanc, komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Suwałkach.

Miasto proponowało kilka innych lokali dla suwalskich harcerzy. - Myślę, że to miejsce to najlepsza lokalizacja, w otoczeniu zieleni i wody. Przekazuję na ręce pani komendant skromny upominek, proporczyk z herbem miasta i flagę z barwami miejskimi - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Mimo, że harcerze jeszcze nie do końca się zagospodarowali, zdążyli już przeprowadzić kurs pierwszej pomocy dla drużynowych i instruktorów.