Jutro (1 czerwca) obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji przed budynkiem Suwalskiego Ośrodka Kultury powstanie Artystyczne Podwórko.

W Artystycznym Podwórku zaplanowano kilka stref. W strefie nauki prowadzone będą doświadczenia, pokazy i warsztaty. W strefie zabawy Zwierzyniec zaplanowano animacje, gry, konkursy i zagadki. W strefie teatru i pacynki na dzieci czekać będą gry i animacje teatralne wraz z możliwością stworzenia pacynki. W strefie sztuki zaplanowano działania plastyczne, tworzenie postaci i masek na patyku. W strefie starych gier Mrocznego Bractwa zagrać będzie można w planszówki i inne klasyczne zabawy. W strefie Graficzne Koraliki ulepić będzie można koraliki z mas plastycznych. Natomiast w strefie Dr Clown zaplanowano animacje z klownem oraz konkursy z nagrodami.

W programie również taneczne występy gości Suwalskich Prezentacji Artystycznych oraz stoiska gości specjalnych - suwalskiej Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Artystyczne Podwórko dostępne będzie przed budynkiem SOK-u przy ulicy Jana Pawła II jutro (1 czerwca) w godzinach 16.00 - 19.00.