Już pod koniec czerwca mieszkańcy Suwałk beda mogli korzystać z rowerów miejskich. Dziś odbyla sie ich oficjalna prezentacja.

Dziś (31 maja) odbyła się oficjalna prezentacja rowerów miejskich SUWER. Zaprezentowano rower zwykły, elektryczny oraz tandem. Mieszkańcy Suwałk będą mogli z nich korzystać już w czerwcu. Konsorcjum firm Orange Polska oraz Roovee S.A., które wdraża system roweru miejskiego kończy już montaż stacji dokujących. W sumie będzie 160 SUWERów, które rozlokowane będą na 16 stacjach.

- Chcemy, żeby nasi mieszkańcy mieli różne alternatywne możliwości poruszania się po Suwałkach. W naszym mieście mamy blisko 100 kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo rowerowych. Myślę, że rower miejski przyjmie się i będzie cieszył się dużą popularnością - powiedział w trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz. 

Wykonawca dostarczył już do Suwałk 160 fabrycznie nowych rowerów, w tym: 142 rowery tradycyjne, 3 rowery typu tandem oraz 15 rowerów elektrycznych.

W tym roku SUWER będzie funkcjonował do 24 października. W 2022 i 2023 roku od 1 kwietnia do 24 października.

- Wypożyczenie rowerów będzie bardzo proste. Będzie to można zrobić albo za pomocą aplikacji albo dzwoniąc na infolinię. Przy każdej stacji oraz na każdym rowerze będzie specjalna instrukcja, która krok po kroku poprowadzi nas przez proces wypożyczenia roweru - poinformował Rafał Jabłoński przedstawiciel firm Orange Polska oraz Roovee S.A.