Na ulicach Suwałk można obecnie spotkać patrolujących żołnierzy. Jest to związane z odbywającymi się ćwiczeniami Dragon-21.

Ćwiczenie Dragon-21 odbywa się na terytorium niemal całej Polski, a wojska działają w domenie lądowej, powietrznej, morskiej oraz w cyberprzestrzeni. W Suwałkach do 11 czerwca żołnierze z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej we współdziałaniu z 12. batalionem lekkiej piechoty z Suwałk w ramach ćwiczeń Dragon-21 realizować będą zadania polegające na prowadzeniu pieszych patroli.

W ćwiczeniu Dragon-21 uczestniczy około 9.400 polskich żołnierzy i około 800 jednostek różnorodnego sprzętu wojskowego.

Ćwiczenie taktyczne z wojskami Dragon-21 to największe, cykliczne przedsięwzięcie szkoleniowe Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i jedno z kluczowych wydarzeń szkoleniowych Wosjka Poskiego tego roku.

- Podczas ćwiczenia będziemy mogli obserwować spektrum działań prowadzonych na współczesnym polu walki na terenie całej Polski. Zaangażowanie różnych komponentów zarówno lądowych, morskich, powietrznych, jak i wojsk specjalnych przyczyni się do sprawdzenia, ale również do udoskonalenia i weryfikacji procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo - informuje Wojsko Polskie.

zolnierze suwalki