O pomoc w zbiórce funduszy na turnus rehabilitacyjny zwróciła się do naszej redakcji rodzina 61-letniego Mariana Walickiego. Suwalczanin w lutym przeszedł bardzo poważny udar krwotoczny do móżdżku.

Po poważnym udarze suwalczanin w trybie pilnym został przetransportowany do Białegostoku, gdzie został operowany. Jak poinformowała rodzina, cudem przeżył. 61-latek spędził 5 tygodni w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Po kilku nieudanych próbach udało mu się podjąć własny oddech. Udar spowodował ciężki paraliż prawostronny, trochę lżejszy lewostronny i afazję. Po 3-miesięcznym pobycie w szpitalu suwalczanin wrócił do domu. Jest karmiony dojelitowo, ma tracheostomię i cewnik.

Pan Marian wymaga ciągłej rehabilitacji. Oprócz rehabilitacji domowej z NFZ, ma w prywatnym zakresie codzienną rehabilitację neurologiczną i raz na 2 tygodnie opiekę logopedy.

- Dzięki determinacji, pracy i poświęceniu, znacznie cofnął się niedowład lewostronny i polepszyła się sprawność prawej ręki, wyćwiczył stabilizację tułowia, dzięki czemu może chwilę siedzieć sam. Tata od paru tygodni wypowiada pierwsze słowa, a także od kilku dni uczy się połykania pokarmów - poinformował Arkadiusz Walicki, syn Pana Mariana.

Postępy są ogromne i aby ich nie stracić i zyskać nowe, rodzina chce, aby 61-latek pojechał na dwa prywatne turnusy rehabilitacyjne do jednego z ośrodków w Polsce. Koszt takiego miesięcznego turnusu to około 25 tysięcy złotych razem z transportem.

Rodzina zdecydowała się na szukane pomocy wśród ludzi dobrej woli i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy w internecie. Chcą zebrać na turnus rehabilitacyjny, a jeśli się uda - na dwa takie wyjazdy. 

- Tata ma dużą wolę walki, chęć powrotu do zdrowia i sprawności oraz do zabaw z wnukami. Rzadko prosił o pomoc, nam też to ciężko przychodzi, ale wiara w jego powrót do zdrowia odpycha zakłopotanie na dalszy plan. Prosimy Was o pomoc finansową na powrót do zdrowia naszego Taty. Każda złotówka ma ogromne znaczenie - można przeczytać na stronie zbiórki.

Zainteresowane osoby mogą wpłacać pieniądza na stronie zrzutka.pl (tutaj)