Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XXI Jarmark Folkloru, który w tym roku odbędzie  się pod  hasłem „Szkoci na Suwalszczyźnie”. W  programie koncerty, przegląd folkloru muzycznego regionu oraz folkowy kiermasz z  lokalnymi wyrobami.

XXI Suwalski Jarmark Folkloru „Szkoci na Suwalszczyźnie”, odbędzie się w dniach 24-25 lipca w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Jest to święto kultur tradycyjnych Suwałk i Suwalszczyzny z przeglądem zespołów ludowych i tradycyjnych, występami folkowymi, otwartymi warsztatami rzemiosł, prezentacjami zajęć tradycyjnych, kiermaszem rękodzieła, wyrobów rzemieślniczych i regionalnych przysmaków. W programie przewidziano również konkurs na najciekawszą stylizację inspirowaną strojem ludowym, tradycyjnym lub historycznym. 

W programie rownież przegląd solistów, zespołów i kapel ludowych i tradycyjnych, koncerty zespołów „Klekociaki” z Bociek, Kapeli ZPiT „Suwalszczyzna”, „Ancyjas”, „Sploty”, a w muzyczno – taneczną podróż do celtyckich korzeni suwalskich Szkotów zabierze nas „Shamrock”.