25 tysięcy złotych na rehabilitację 21-letniego Pawła chcą zebrać jego rodzice. Mężczyzna w lutym ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi drogowemu.

Do wypadku doszło 6 lutego 2020 roku na trasie Suwałki - Filipów. Paweł, by uniknąć zderzenia czołowego z samochodem wyprzedzającym ciąg pojazdów, zjechał na pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z innym pojazdem. W wyniku tego zdarzenia doznał ciężkiego uszkodzenia mózgu - porażenie czterokończynowe, padaczka, dyzartria, zaburzenia pamięci. W szpitalu został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną i w ciężkim stanie leżał tam przez 4 miesiące.

- Paweł przeszedł rehabilitację w ośrodku na NFZ i do tej pory jest stale rehabilitowany w domu. Jednak możliwości rehabilitacji domowej się kończą i aby nasz syn odzyskał sprawność, mógł samodzielnie się poruszać, konieczna jest rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym - poinformowali rodzice 21-latka.

Rodzice chcą, by Paweł wyjechał na turnus rehabilitacyjny do Ośrodka Neuron w Bydgoszczy, gdzie jest możliwość skorzystania dodatkowo z zabiegów, m.in. mikropolaryzacji mózgu i tlenoterapii hiperbarycznej, które mogą pomóc Pawłowi odzyskać pamięć.

Niestety pobyt w ośrodku rehabilitacji jest kosztowny i przekracza możliwości finansowe rodziny. Dlatego też rodzice Pawła postanowili rozpocząć zbiórkę funduszy w Internecie. W sumie chcą zebrać 25 tysięcy złotych,

- Prosimy o wsparcie. Za każde wpłaty ogromnie wszystkim dziękujemy - napisali rodzice Pawła.

Wpłat można dokonać na stronie zrzutka.pl (link tutaj>>).