O remont chodników położonych wzdłóż ulicy Witosa zaapelowała do władz Suwałk radna Anna Ruszewska.

W ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu informowaliśmy o zniszczonych chodnikach przy ulicy Witosa. Artkuł spotkał się ze sporym odzewem czytelników w naszych mediach społecznościowych. Po publikacji, mieszkańcy zgłosili nam również inne miejsca, gdzie nawierzchnie chodników są w złym stanie.

Dzień po publikacji naszego artykułu, radna Anna Ruszewska złożyła do prezydenta Suwałk interpelację, w której apeluje o wyremontowanie zniszczonego chodnika przy ulicy Witosa.

- W związku ze zgłoszeniami ze strony mieszkańców bloków oraz najemców i właścicieli posesji położonych przy ulicy Witosa w sprawie złego stanu nawierzchni istniejących tam chodników (m.in. do mnie oraz do dziennika internetowego Kurier Suwalski), zwracam się z wnioskiem o podjęcie prac zmierzających do wyremontowania zniszczonych nawierzchni na tym obszarze. Pęknięcia płytek chodnikowych, dziury czy ubytki w chodniku służącym do bieżącej komunikacji mieszkańców stanowią zagrożenie w poruszaniu się przechodzących tam pieszych - napisała w interpelacji radna Anna Ruszewska.

- Zrealizowane w tym zakresie prace poprawią komfort i bezpieczeństwo poruszania się po mieście, minimalizując możliwość występowania wypadków na
ciągach pieszych. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, czy rodziców z małymi dziećmi, którzy będą mogli wygodniej i bezpieczniej poruszać się po tych ciągach pieszych. Wyremontowanie nieruchomości znacząco wpłynie też na poprawę estetyki oraz stan techniczny nawierzchni przeznaczonej do komunikacji dla mieszkańców. Dodatkowo, realizując pracę, można by również w pasie zieleni obok chodników zasadzić dodatkowe elementy zieleni - dodała Anna Ruszewska.

chodniki witosa suwalki

chodniki witosa suwalki

chodniki witosa suwalki

chodniki witosa suwalki

chodniki witosa suwalki