Przy ulicy Bulwarowej w Suwałkach oficjalnie odsłonięto skwer imienia Radia 5. W uroczystości wziął udział prezydent Suwałk Czsław Renkiewicz, a także były prezydent RP Bronisław Komorowski.

W piątek (15 października) odbyło się oficjalne otwarcie skweru imienia Radia 5 przy ulicy Bulwarowej. W ramach wydarzenia odsłonięto głaz z tabliczką, na której znalazła się nazwa skweru. W uroczystości wziął udział m.in. prezydent Suwałk Czsław Renkiewicz, a także były prezydent RP Bronisław Komorowski.

Na wydarzenie nie zostały jednak zaproszone lokalne suwalskie media.

Przypominamy, iż o nadaniu imienia Radia 5 skwerowi przy ulicy Bulwarowej zdecydowali 31 marca tego roku suwalscy radni.

Podczas marcowej sesji rady miasta nad takim nadawaniem nazw przestrzegł radny Jarosław Schabieński z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Skoro skwer nazywamy Radiem 5, bo nam się kojarzy z radiem, to równie dobrze możemy nazwać ulicę Armii Krajowej ulicą Obi, a ulicę Wierusza-Kowalskiego - Kauflandzką, bo wszyscy wiedzą, że tam jest Kaufland, a niewielu wie, kto to był Wierusz-Kowalski.

Natomiast radny Jacek Roszkowski stwierdził, iż jest to bezpłatna reklama Radia 5, a ratusz za reklamę i audycje w radiu musi płacić.

skwer radia 5 suwalki

 

skwer radia 5 suwalki 2

skwer radia 5 suwalki 3

skwer radia 5 suwalki 4