Pierogi Wigierskie Teresy Biziewskiej mają szansę zdobyć tytuł Podlaskiej Marki Roku. Głosy można oddawać do 25 listopada.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. Wśród kandydatów zgłoszonych w tegorocznej edycji znalazły się Pierogi Wigierskie Teresy Biziewskiej.

- Są to niecodzienne pierogi, serwowane na słodko. Sekret ich niesamowitego smaku ukryty jest w rodzinnej tajemnicy na ciasto. Przepis przekazywany jest z pokolenia na pokolenie jedynie kobiecej części rodu. Do dzisiejszego dnia żaden mężczyzna nie poznał tego przepisu. Słodkim dopełnieniem jest farsz, na który składają się zawsze świeże owoce lub domowe przetwory. W zależności od tego co serwuje matka natura są to truskawki, czarne jagody, wiśnie, jabłka, gruszki i wiele innych - można przeczytać na stronie konkursu Podlaskiej Marki Roku.

Głosy na Pierogi Wigierskie można oddawać do 25 listopada na stronie podlaskamarka.pl (tutaj >>). Po wpisaniu numeru telefonu otrzymamy kod do wpisania na stronie. Głosowanie jest całkowicie bezpłatne.

Obecnie Pierogi Wigierskie Teresy Biziewskiej otrzymały 305 głosów i zajmują 5 miejsce.