Cztery firmy złożyły swoje koncepcje wyglądu budynku biblioteki, która ma powstać między ulicami Reja i Pułaskiego. Teraz ich oceną zajmie się specjalny sąd konkursowy.

- Rozpoczęliśmy pierwszt etap prac koncepcyjnych, którego efektem mam nadzieję będzie wybudowanie nowej siedziby Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Nowy obiekt to nie stricte biblioteka, a nowoczesna medioteka. Znajdą się w niej nie tylko książki, ale również czytelnia multimedialna, stanowiska komputerowe, sala konferencyjna, przestrzeń dla dzieci, pracownie plastyczne i językowe - poinformował prezydent Suwałk. - Cieszę się, że cztery firmy złożyły swoje prace. Teraz ich oceną zajmie się specjalny sąd konkursowy - dodał Czesław Renkiewicz.

Konkurs na opracowanie koncepcji jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia prac nad powstaniem tego obiektu. Po rozstrzygnięciu konkursu, firma która go wygra, będzie miała możliwość podpisania umowy na opracowanie dokumentacji technicznej.

Nowa biblioteka, jeśli dojdzie do jej realizacji, powstanie w rozwidleniu dróg Reja i Pułaskiego. Budynek będzie miał blisko 3000m2. Środki na budowę obiektu miałyby pochodzić z perspektywy Unii Europejskiej na lata 2021-2027.