Zarząd Dróg i Zieleni poinformował o włączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wierusza-Kowalskiego i Pułaskiego.

Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu została włączona wczoraj (16 listopada). Uruchomienie sygnalizacji nie wiąże się jednak z całkowitym otwarciem skrzyżowania. W dalszym ciągu nie ma możliwości skrętu w lewo z ulicy Pułaskiego w ulicę Wierusza-Kowalskiego oraz skrętu w lewo z ulicy Wierusza-Kowalskiego w ulicę Pułaskiego. Otwarcie skrzyżowania planowane jest na koniec listopada, jednak w związku z prowadzoną obecnie procedurą odbiorową nie jest możliwe wskazanie konkretnej daty.

Na decyzję o włączeniu sygnalizacji mógł mieć wpływ wypadek, który miał miejsce w ostatnią sobotę (13 listopada) na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego z ulicą Wierusza-Kowalskiego, gdzie wyłączona była sygnalizacja świetlna. Kierujący oplem corsą, jadąc ulicą Pułaskiego w kierunku południowym, potrącił pieszego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.