Prezydent Suwałk spotkał się przedstawicielami amerykańskich wojsk. W trakcie wizyty ustalono, że amerykańscy żołnierze prawdopodobnie wezmą udział w Wigilii Miejskiej.

Wczoraj (17 listopada) Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz spotkał się z Dowódcą Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Polsce podpułkownikiem Craigiem Broylesem. W spotkaniu wzięli udział również kapitan Byron Adams oraz tłumacz Janusz Paśnikowski. Wizyta Dowódcy w Suwałkach była spowodowana zamiarem poznania Władz Suwałk.

- Cieszymy się z waszej obecności i tego, że amerykańskie wojsko jest obecne w Polsce. Położenie Suwałk jest specyficzne z uwagi na to, że jesteśmy jedyną bramą do krajów nadbałtyckich oraz leżymy pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim i Białorusią co zwłaszcza w dzisiejszych czasach budzi niepokój. Jesteście zawsze mile widziani w naszym mieście - mówił w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Craig Broyes w trakcie rozmowy poinformował, że to nie jego pierwsza wizyta w Suwałkach oraz wyszedł z inicjatywą, że razem ze swoimi żołnierzami chętnie odwiedzi Suwałki w okresie przedświątecznym. Wspólnie z prezydentem Suwałk uzgodnili, że wezmą prawdopodobnie udział w Wigilii Miejskiej, która odbędzie się 19 grudnia na Placu Marii Konopnickiej.