Po nowym roku Zarząd Budynków Mieszkalnych rozpocznie budowę pierwszego budynku z mieszkaniami na wynajem przy ulicy Franciszkańskiej. Łącznie w tym miejscu ma powstać 6 takich bloków.

- W ostatnich dniach podpisałem umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który ze środków Funduszu Dopłat przyznał nam wsparcie finansowe w wysokości 4.442.918 złotych. Wcześniej na ten sam budynek pozyskaliśmy z Krajowego Zasobu Nieruchomości kwotę 1.196.000 złotych - poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk

Te dwa źródła finansowania pozwolą spółce ZBM TBS rozpocząć inwestycję już na początku przyszłego roku, a zakończyć w drugiej połowie 2023 roku. Aktualnie ZBM TBS pracuje nad zabezpieczeniem pozostałej kwoty potrzebnej do sfinansowania inwestycji.

Pierwszy blok przy ulicy Franciszkańskiej będzie miał 53 mieszkania na wynajem. Będzie to nowoczesny obiekt wyposażony w windy i garaże podziemne. Nabór przyszłych lokatorów ruszy już po nowy roku. W przyszłości będą oni mieli możliwość wykupienia mieszkań na własność.

Zarząd Budynków Mieszkalnych przy ulicy Franciszkańskiej ma zamiar wybudować 6 takich bloków z 302 mieszkaniami.