Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłą posłankę Bożenę K. Czynności związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez jednostkę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Dziś (2 grudnia) przed południem w Warszawie została zatrzymana Bożena K. Wszystko wskazuje na to, że w latach 2016-2019 złożyła ona nieprawdziwe oświadczenia majątkowe jako Poseł na Sejm RP,  a także jako Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach. Ustalenia śledczych wskazują, że nie wykazała między innymi zobowiązań finansowych oraz posiadanej ruchomości przekraczającej wartość 10 tysięcy złotych.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje także, że działała na szkodę Kancelarii Sejmu poprzez przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników w łącznej kwocie około 320 tysięcy złotych.

Po zakończeniu przeszukania prowadzonego w miejscu zamieszkania zatrzymanej zostanie ona przewieziona do prokuratury, gdzie będą z nią kontynuowane czynności procesowe.

bożena poseł suwałki cba