Już w najbliższą niedzielę po raz siedemnasty odbędzie się Kaziuk Suwalski. Jak co roku na ulicy Patli i Witosa zaprezentują się rękodzielnicy z Suwalszczyzny, a także Litwy. Kiermasz potrwa od godziny 10:00 do 15:00.

Podczas Kaziuków można będzie kupić rękodzieło ludowe zarówno z Suwalszczyzny, jak i będące dziełem litewskich twórców, specjalnie na ten dzień zapraszanych do Suwałk. Ulice Patli i fragment Witosa w pobliżu kościoła zapełnią się kolorowymi kramami, na których prezentowane będą autentyczne dzieła sztuki ludowej.

- Nadal udaje się nam zachować historyczną ciągłość kulturową Kaziuka Suwalskiego, który podobnie jak jego pierwowzór, Kaziuk Wileński, zmienia charakter w zależności od terminu, w jakim się odbywa. Gdy odpust kazimierski przypada w karnawale – impreza ma charakter ludyczny, jeśli w Wielkim Poście- refleksyjny - mówią organizatorzy wydarzenia z Suwalskiego Ośrodka Kultury

Zaproszone zespoły folklorystyczne z gmin powiatu suwalskiego oraz suwalskie chóry amatorskie śpiewać będą dawne pieśni opiewające Świętego Kazimierza. Posłuchać ich będzie można w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza przed głównymi mszami o godzinie 9:00, 11:00, 13:30 i 17:00.

Patronat nad wydarzeniem objął Kurier Suwalski