Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im.Karola Brzostowskiego podpisała porozumienia z dwiema uczelniami wyższymi oraz fabryką mebli Forte. Dzięki współpracy szkoła podniesie jakość i atrakcyjność kształcenia.
Szkoła zawodowa, by kształcić na odpowiednim poziomie i być na bieżąco z technologiami, musi stale rozwijać się i nawiązywać różne formy współpracy z otoczeniem. Wczoraj Joanna Woronko – dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im.Karola Brzostowskiego – podpisała z przedstawicielami SGGW w Warszawie, Politechniki Białostoskiej oraz fabryki mebli Forte porozumienie o realizacji zadań, mających na celu wysoką jakość i atrakcyjność kształcenia w zawodach. .
Przedstawiciele SGGW w Warszawie – prof. Piort Borysiuk – prorektor ds. dydaktyki i dr inż. Izabela Niziałek – pracownik naukowy Wydziału Technologii Drewna przeprowadzili z uczniami z klas stolarz i technik technologii drewna zajęcia na temat nowoczesnych tworzyw drzewnych, opowiedzieli też o korzyściach płynących z nauki w zawodach branży drzewnej. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczył również przedstawiciel fabryki mebli Forte, któraobjęła patronatem kształcenie w zawodach stolarz i technik technologii drewna..
Uczniowie klas I – III technika pojazdów samochodowych, technika informatyka oraz zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyli w pokazie osiągnięć technicznych Politechniki Białostockiej, której rektor prof. Lech Dzienis zaznaczył w słowach, skierowanych do młodzieży, że podpisana dziś umowa o współpracy jest kontynuacją dotychczasowych działań na rzecz kształcenia zawodowego młodych kadr w regionie. Natomiast dr inż. Andrzej Borawski z Katedry Budowy i Eksploatacji Maszyn przedstawił ofertę edukacyjną uczelni. Uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się z bliska Hyperionowi, czyli łazikowi marsjańskiemu skonstruowanemu przez studentów..
Na czerwiec zaplanowano kolejne zadania w ramach realizacji umowy o współpracy. Uczniowie będą mieli możliwość udziału w zajęciach w laboratoriach i halach warsztatowych uczelni oraz fabryki.