Suwalszczyzna to kraina geograficzna położona w północno-wschodniej Polsce. Bardzo często mylona jest z Mazurami. Ta kraina geograficzna przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów. Są tutaj bardzo piękne widoku. Teren jest pagórkowaty. Dookoła jeziora, lasy, łąki oraz liczne wzniesienia.

widok z gory cisowej

Najpopularniejszą atrakcją na jest Pokamedulski Klasztor w Wigrach. Ufundowany został w 1667 roku przez Jana II Kazimierza Wazę. Na terenie klasztoru można zwiedzić wiele miejsc. Są to midzy innymi: Apartamenty i Kaplicę Papieską, Krypty w Kościele, Wieżę Zegarową, Wystawy oraz czytelnię Jana Pawła II.

Poniżej Pokamedulski Klasztor w Wigrach tuż po zachodzie słońca.

pokamedulski klasztor w wigrach
Bedąc w w klasztorze można zobaczyć dom furtiana, wieże zgarową, kaplice kancelarską, mury oporowe i obronne oraz 17 eremów.

pokamedulski klasztor wigry

Warto wybrać się do Starego Folwarku na plażę. Jest to zaledwie parę kilometrów z tego miejsca. W pobliżu plaży znajduje się punkt widokowy z którego widać klasztor. Latem plaża ta jest strzeżona. Jest jedno z nielicznych strzeżonych kąpielsk na Suwalszczyźnie.

stary folwark

Jakie są atrakcje na Suwalszczyźnie?

Bez wątpienia wielu turystów, którzy chcą aktywnie spędzić swój wypoczynek na pojezierzu suwalskim wybierają kajaki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli będzie to twój pierwszy raz na spływie kajakowym można na przykład wybrać rzekę Hańczę, która jest bardzo spokojna. Jest to jedna z najępkniejszyc rzek w Polsce. Widoki są bardzo urozmaicone. Rzeka w sumie ma aż 141 kilometrów. Płynąć można aż do Kanału Augustowskiego. Do przepłynięcia będzie wtedy aż 90 kilometrów. Po drodze znajują się bazy noclegowe.
O czym należy pamiętać jeżeli zdecydujemy się na spływ kajakowy? przede wszystkim należy zakupić kartę wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego. Rzeka ta przepływa właśnie przez ten park. Cena wstępu do parku to koszt pięciu złotych.

kajaki czarna hancza

Poniżej znajduje się rzeka Hańcza. Jak widać na zdjęciu jest wiele kajaków. Hańcza jest bardzo często wybierana przez przyjezdnych turystów.

kajaki czarna hancza 2

Czy jest coś jeszcze czym przyciąga Suwalszczyzna? Najbardziej charakterystycznym punktem tego obszaru jest Góra Cisowa. Przyjeżdząjąc tu na wakacje koniecznie trzeba tu być. Góra ta ma 256 metrów wysokości. Z niej rozpościera się piękny widok na te tereny.

gora cisowa

suwalszczyzna 3

Suwalszczyzna – kraina jak baśń. To hasło reklamowe naszego terenu.

Atrakcji turystyczne na Suwalszczyźnie to:
- Pokamedulski Klasztor w Wigrach
- Góra Cisowa
- Góra Zamkowa
- Głazowisko Bachanowo
- Smolniki
- Stańczyki
- Turtul

suwalszczyzna 1

suwalszczyzna 1

Gdzie najlepiej zatrzymać się na Suwalszczyźnie?

Jest wiele ofert noclegowych w tych rejonach. Popularnymi miejscowościami są Stary Folwark, Becejły, Jeleniewo, Błaskowizna.

suwalszczyzna 1

suwalszczyzna 1

suwalszczyzna 1

suwalszczyzna 1

suwalszczyzna 1